1. třída

Týden od 5. do 9. června

Český jazyk

V českém jazyce budeme trénovat čtení těžkých slov a řešit hádanky. V písance se naučíme psací f a F.

Diktáty, které prvňáčci píšou a já známkuji, jsou vždy ještě s následnou kontrolou. Slova nebo věty nejprve nadiktuji, děti napíší, ale pak text dostanou správně napsaný na lístečku a samy si po sobě zkontrolují. 

Matematika

Tento týden budeme opakovat vše, co jsme se v matematice naučili, ale seznámíme se i s novým typem úloh, tzv. výstavištěm. 

Prvouka

V prvouce se nejprve budeme věnovat zvířatům z různých prostředí, dokončíme skupinovou práci, kde děti tvoří vlastní ZOO. Potom si probereme poslední roční období - léto a zopakujeme, co víme o ostatních ročních obdobích. 

Další informace

Ve třídě se nám už od prosince stále dokola opakuje spálová angína, kterou způsobuje streptokok v krku. Zřejmě ve třídě máme nějakého přenašeče, u kterého bacil jen sídlí a od kterého ostatní děti streptokoka opakovaně chytají. Pokud můžete, bylo by dobré nechat udělat preventivní výtěr z krku všem dětem, i těm úplně zdravým, aby se bacilonosič mohl přeléčit a my se konečně streptokoka zbavili. 

V úterý 6. června budeme mít program o zvířatech ze záchranné stanice. 

Ve dnech 6. a 7. června budu vybírat doplatek 1500 Kč na školu v přírodě a 4 dokumenty: list účastníka, posudek o zdravotní způsobilosti, fotokopii kartičky pojišťovny a prohlášení o bezinfekčnosti s datem odjezdu. Dokumenty najdete ke stažení zde

A na závěr jedna prosba: Na škole v přírodě děti dostávají odměny za umístění. Pokud by někdo mohl do odměn věnovat nějaké reklamní předměty, či jakékoli nepoužité předměty vhodné pro žáky 1. stupně (propisky, pastelky, nálepky, přívěsky, bločky, skládačky.....), budeme velmi rádi.