Fotogalerie ZŠ

Zahradní slavnost ke Dni matek a Dni otců

Po covidové přestávce došlo k inovaci tradiční besídky ke Dni matek a uspořádali jsme místo ní jarní zahradní slavnost pro maminky i tatínky. Sešli jsme se na zahradě za DPS, počasí nám přálo, žáci napekli vynikající občerstvení a pro rodiče připravili lehčí i těžší úkoly všeho druhu. Příjemné odpoledne zpestřil svým zpěvem školní pěvecký sbor a na závěr zazpívala celá škola. Maminky a tatínci si domů odnesli vyrobené dárečky a doufejme, že také pěkné vzpomínky. 

Vybíjená

Po dvou letech bez sportovních soutěží a turnajů jsme se vydali s těmi nejlepšími čtvrťáky a páťáky do Šlapanic na turnaj ve vybíjené. Děti si turnaj užily, hrály s velkým zápalem a s některými týmy velmi vyrovnaně, přesto na nás zbyla neoblíbená bramborová medaile. 

Čarodějnice

Den před oficiálním sletem všech čarodějnic se některé čarodějnice a čarodějové sešli v naší škole. Jak jim to slušelo, se můžete podívat ve fotogalerii. 

Dopravní hřiště (4. roč.)

V pátek 22. dubna byli čtvrťáci na dopravním hřišti otestovat své dovednosti. Předtím absolvovali i teoretický test na znalost dopravních předpisů. Doufejme, že se tedy budou v provozu chovat bezpečně a zodpovědně. 

Barevný týden

Před Velikonocemi se naše škola barví každý den do jiné barvy. Zažili jsme modré pondělí, žluté úterý a červenou středu. 

Páťáci učí parkour

Tři nadšenci z řad páťáků seznámili před Velikonocemi své spolužáky se základy parkouru. Nachystali si skvělou hodinu tělocviku včetně rozcvičení a protažení. Někteří páťáci nakonec zvládli takové skoky, že z toho byli sami překvapení. 

Velikonoční výstava

V neděli 10. 4. proběhla ve škole velikonoční výstava výrobků dětí ZŠ a MŠ. Zároveň se soutěžilo o nejhezčího velikonočního beránka. Jak se výrobky a beránci podařili, se můžete podívat ve fotogalerii. 

Praha (5. roč.)

Na apríla se žáci 5. třídy vypravili vlakem na jednodenní výlet do Prahy. I přes chladné počasí zvládli za jeden den navštívit ty nejznámější památky: s průvodkyní a netradičním výkladem si prohlédli Pražský hrad se střídáním stráží, katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku a věž Daliborku s výstavou mučících nástrojů. Po obědě následovala prohlídka Národního divadla, návštěva Karlova mostu, Staroměstského náměstí s orlojem a Václavského náměstí. Někteří se poprvé v životě projeli metrem. Domů se vrátili sice unavení a promrzlí, ale spokojení. 

Návštěva knihovny Květy Legátové

Březen patří tradičně knihám, proto žáci první a druhé třídy vyrazili do místní knihovny Květy Legátové. Děti se seznámily s tím, jak si v knihovně vypůjčit knížky, zároveň se dozvěděly, po kom je místní knihovna pojmenována.

Děláme jednohubky

V rámci pracovních činností připravovali páťáci pomazánky a vyráběli jednohubky. Šlo jim to skvěle a výsledek nejen dobře vypadal, ale i chutnal. 

Ostatky

V sobotu 19. 2. se v obci konaly tradiční ostatky. Děti ze školy se na přípravě aktivně podílely a řada z nich se průvodu masek i zúčastnila. 

Olympijský festival

Ve středu 16. 2. jsme se vydali na Olympijský festival, kde si děti mohly vyzkoušet některé olympijské sporty. 

Robotická ruka (2. + 3. roč.)

Co jsem zažili? Píší druháci: 

Vanesska: Stavěla jsem s Eliškou lego protézu, potom jsme si to ukazovali. Umím programovat. Umím stavět protézu z lega. Umím dělat písničky s tabletem.

Terezka: Moje robotická ruka umí zvedat kytku. Programovala jsem ji přes tablet.

Tobík: Robotická ruka uměla zvedat a pokládat věci. Naprogramovali jsme si zavření a otevření písně. Chtěl bych chodit do kroužku. Líbilo se mi programovat, skládat podle návodu. Pomáhal bych lidem, který nemají ruce. Viděl jsem o tom video. Bylo to super!

Olík: Naše robotická ruka unesla kytku do brány. Byla postavená z lega.

Eliška: Robotická ruka umí dělat hudbu, přenášet věci, skládat věci na sebe. Umí otevírat pusu. Umí zvedat věci. Umí programovat. Líbilo se mi, že jsem stavěla robotickou ruku. Stavěla jsem ji s kamarádem.

Vesmírný modul (5. roč.)

Stavba Lego robotů a jejich programování - to byla náplň projektu s názvem Vesmírný modul. Děti si také zopakovaly informace o Sluneční soustavě a dozvěděly se více o prozkoumávání Marsu.

Botanická zahrada (5. roč.)

Ve středu 9. 2. se páťáci vydali do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, aby si ve sklenících prohlédli rostliny typické pro různá podnebná pásma.

Bruslení (2. - 5. roč.)

V den rozdávání pololetního vysvědčení se děti vydaly na brusle do líšeňského Saleska. 

Vánoce v první a druhé třídě

Poslední školní den v roce 2021 si užili prvňáčci společně s druháky u rozmanitých vánočních aktivit. Pouštěli jsme loďky, zpívali koledy, vyráběli betlémská přání a hráli hry s vánoční tématikou. Došlo také na malou nadílku a ochutnávku cukroví. 

Zimní tělocvik (3. a 5. roč.)

Konečně nám pořádně nasněžilo, a tak jsme si mohli užít tělocvik v podobě koulování, hodu koulí, bobování a jiného dovádění ve sněhu. 

Stolařina, ta je prima (5. roč.)

Páťáci s v Lužánkách vyrobili stolní hru Solitaire (Samotář).

Stolařina, ta je prima (4. roč.)

Do Lužánek se vydali také čtvrťáci, kteří vyrobili krmítko pro ptáčky.

Stolařina, ta je prima (3. roč.)

V pátek 5. listopadu si třeťáci v Lužánkách vyzkoušeli práci se dřevem a vyrobili si lodičku. 

Halloween

Poslední den před podzimními prázdninami mohly děti přijít do školy v halloweenském převleku. 

Páťáci učí spolužáky tělocvik

Nejvíc se děti naučí od sebe navzájem. Máme ve třídě hodně sportovců, kteří během podzimu seznamují spolužáky se svým oblíbeným sportem. Zatím jsme absolvovali trénink fotbalu, florbalu a badmintonu. 

Jak se žilo před 100 lety (2. ročník)

V říjnu jsme s druháky v prvouce zjišťovali, jak se žilo před 100 lety. Ve třídě jsme měli sbírku starých předmětů, které si děti donesly. Téma historie jsme nakonec zakončili v Technickém muzeu v Brně ve staré uličce.

Výlet do okolí Podolí (2. + 3. ročník)

V pondělí 27. září jsme sice v menším počtu, ale o to s větším zápalem, vyrazili prozkoumávat krajinu v okolí Podolí. Poznávali jsme topografické značky, orientovali se v krajině a připomněli si, co se děje na podzim s přírodou.

Dopravní hřiště (5. ročník)

27. 9. navštívili páťáci v rámci dopravní výchovy dopravní hřiště v Řečkovicích. Tam si vyzkoušeli nejen jízdu zručnosti na kolech, ale hlavně se učili jezdit podle dopravních předpisů. 

Výstava Óó, indiáni (2. ročník)

24. 9. vyrazili druháci na novou interaktivní výstavu v muzeu Anthropos s názvem Óó, indiáni. Protože je naše třída letos tak trochu indiánská, zajímalo nás, kdo vlastně indiáni jsou, kde žili, jaká zvířata a rostliny je obklopovaly, jak se zdobili, jaké výrobky si vytvářeli. Během programu na výstavě jsme se vše dozvěděli, dokonce jsme si zahráli na hudební nástroje a zabydleli se v iglú.

Jeskyně Pekárna (4. + 5. ročník)

24. 9. se čtvrťáci a páťáci vydali prozkoumat jeskyni Pekárnu a Mariánské údolí. Po cestě se učili určovat světové strany, luštili zašifrovanou zprávu, dozvěděli se, kam teče voda z Říčky, a vyrobili si pravěké zbraně. Jak se jim dařilo, můžete posoudit sami:

Preventivní program (5. ročník)

7. a 13. září jsme v 5. třídě měli program na posílení klimatu třídy. Program nám připravily pracovnice z centra CRSP. 

První školní den

1. 9. 2021 jsme v naší škole přivítali nové prvňáčky. Ať se jim u nás líbí!