Fotogalerie ZŠ

Zakončení školního roku

V pátek 28. 6. se celá základní škola sešla při slavnostním zakončení školního roku. Ocenili jsme nejpilnější čtenáře a účastníky soutěží, rozloučili jsme se nejen s páťáky, kteří od září nastoupí na jiné školy, ale i se dvěma paními učitelkami, no a po rozdání vysvědčení už žáci zamířili na vytoužené prázdniny. Všem přejeme krásné léto!

Škola v přírodě - den pátý 

Škola v přírodě - den čtvrtý

Škola v přírodě - den třetí

Škola v přírodě - den druhý

Škola v přírodě - den první

Jarní (zahradní) slavnost

Na jarní zahradní slavnost se děti dlouho připravovaly. Všichni žáci chystali stanoviště s nejrůznějšími úkoly, pekli dobroty na občerstvení a vyráběli výzdobu. Kvůli nejistému počasí nakonec jarní slavnost proběhla v budově školy. I tak ale přilákala spoustu návštěvníků a věříme, že si ji všichni zúčastnění užili. 

Vida centrum - O vodě (2. roč.)

Ve středu 22. 5. se druháci vydali do Vidy na program O vodě. Provedli několik pokusů, díky kterým se seznámili s vlastnostmi vody, a poté si mohli samostatně prohlédnout expozici a zjistit, jak co funguje. Domů se jim vůbec nchtělo. 

Program O včelách (1. roč.)

V pátek 10. května se prvňáčci vydali do Brna, kde navštívili Mendelovo muzeum s výukovým programem o včelách.

Exkurze do Prahy (4. a 5. ročník)

V úterý 7.5. jsme vyrazili vlakem do Prahy. Cílem naší cesty byla historická procházka nejen po pražském hradě. Páťáci ještě navštívili Vyšehrad a čtvrťáci obhlédli národní muzeum. 

Přespávání dramatického kroužku ve škole

Protože se přiblížil termín premiéry našeho videoklipu, museli jsme zintenzivnit natáčení. Rozhodli jsem se, že přespíme ve škole a natočíme zbývající scény. Videomateriálu máme mnoho, fotografie jsme příliš nestihli, tak alespoň malá ukázka :). Na výsledek našeho natáčení se můžete těšit na Jarní slavnosti.

Ekologická olympiáda - školní kolo

Navzdory větrnému a zamračenému počasí jsme ve čtvrtek 2. 5. ověřovali své přírodovědné znalosti, abychom zjistili, kdo naši školu bude reprezentovat v oblastním kole.  

Čarodějná škola (2. roč.)

V úterý 30. dubna jsme si užili čarodějnickou školu a plnili spoustu kouzelnických úkolů. Jak nám to slušelo, se můžete podívat ve fotogalerii. 

Turnaj ve vybíjené

Ve čtvrtek 25. dubna se vydal výběr našich žáků do Bílovic nad Svitavou na turnaj ve vybíjené. Obsadili krásné 4. místo. 

Divadlo Radost (2. roč.)

Ve středu 24. dubna jsme se vydali do divadla Radost na úžasné představení Operky, které bylo stvořeno na motivy známých operek pánů Svěráka a Uhlíře. Před samotným představením jsme si v divadle ještě prošli výrobnu loutek a kulis, kde jsme se dozvěděli, jak se loutky vyrábějí. 

Jak fungují stromy (2. roč.)

16. dubna jsme měli ekologický výukový program Jak fungují stromy od společnosti Rezekvítek. Přestože počasí nám moc nepřálo, z programu jsme si odnesli spoustu znalostí a dovedností. Už víme, co vše stromy k životu potřebují, jakým způsobem vyrábějí kyslík, jak se voda od kořenů dostane až nahoru k listům a dokonce umíme zjistit, kolik let strom má. 

Velikonoční výstava

Týden před Velikonoci se ve škole konala velikonoční výstava výrobků dětí ze školky i školy. Návštěvníci zde také mohli hlasovat v soutěži o nejhezčího velikonočního beránka, ve které se nám sešlo osm nádherných exponátů. Posuďte sami. 

Vítání jara

Jako každoročně jsme se i letos rozloučili se zimou tradičním vynášením morany. Na rozloučenou jsme jí zazpívali a společně jsme přivítali jaro. 

Turnaj v přehazované

13. března jsme pro okolní školy uspořádali turnaj v přehazované. Síly s námi přijeli poměřit týmy z Tvarožné, Blažovic a ze Sivic. Zápasy byly velmi napínavé, hráči do hry dali opravdu maximum, ale zasloužené vítězství si odvezla ZŠ Blažovice. Naše děti získaly krásné 3. místo. 

Den her (2. roč.)

V den vysvědčení jsme si ve druhé třídě uspořádali turnaj v deskových hrách. 

Recitační soutěž - školní kolo

Ve středu 31. 1. proběhlo školní kolo recitační soutěže. Nejlepší recitátory naší školy ve třech kategoriích můžete vidět na fotkách. 

Bruslení (1. + 2. roč.)

V úterý 16. 1. se prvňáčci a druháčci vydali bruslit do líšeňského Saleska. Celé kluziště měli jen pro sebe, počasí jim přálo a během hodiny se krásně rozjezdili i ti, co stáli na bruslích poprvé. No posuďte sami, jak jim to šlo: 

Adventní Brno (4. třída)

Předvánoční vystoupení

V předvánočním čase se děti pěveckého kroužku a dramatického kroužku vydaly předvést svá vystoupení do mateřské školy a do domova s pečovatelskou službou. Obě představení se dětem velmi povedla a potěšila malé i velké publikum.

Muzeum Šlapanice (1. a 2. třída)

V předvánočním čase se druháci i prvňáci vydali do šlapanického muzea na program o zapomenutých adventních tradicích. Dozvěděli se např. o Klapačce, Luckách nebo Ambrožovi, vyrobili si vlastní masku a návštěvu Šlapanic zakončili mlsáním v cukrárně. 

Česko zpívá koledy

Bobování aneb tělocvik na sněhu

Jarmark a rozsvěcení vánočního stromu

3. prosince školáci společně s předškoláky slavnostně rozsvítili vánoční strom v Podolí. Při příležitosti první adventní neděle proběhl také jarmark vánočních výrobků v základní škole. 

Halloween

31. října se nám ve škole vyrojila spousta strašidelných masek. 

Přehazovaná

Ve středu 25. října se výběr našich sportovců vydal na turnaj v přehazované do Bílovic nad Svitavou. Zápasy byly vyrovnané, ale konkurence byla tentokrát silnější, takže jsme skončili na sice posledním, ale ještě medailovém třetím místě. 

Dýňování

V pátek 20. října se všichni příznivci dlabání dýní sešli v zahradě u DPS. Zahrada byla nádherně vyzdobená díky pečlivým přípravám dětí MŠ i ZŠ a k dispozici bylo výborné občerstvení v podobě nejrůznějších dobrot (tímto děkujeme všem pekařům/pekařkám). Počasí nám přálo, takže vyřezávání a dlabání dýní bylo letos ještě příjemnější než obvykle. A jak to dětem a jejich rodičům šlo, se můžete podívat na fotkách. 

Želešická růže

V pátek 6. října se několik podolských sportovců vydalo do Želešic reprezentovat naši školu ve vytrvalostním běhu. Na medaile sice nikdo z dětí nedosáhl, ale za své výkony v početné konkurenci se rozhodně nemuseli stydět.

Adaptační program (2. roč.)

Výlet prvňáčků s předškoláky

Adaptační a stmelovací program (4. a 5. roč.)

Dva intenzivní dny, kdy děti společně prožily různé stmelovací hry, seberozvojové a sebepoznávací aktivity, pracovaly ve dvojicích, ve skupinách, každá třída samostatně, ale také oba kolektivy dohromady. Počítali jsme každý kilometr, okoukli všechny houby a pavouky, chytali kobylky, seznamovali se s historií, přírodou a krajinou míst, kde žijeme. Chystali jsme společnou večeři, tančili ve spacácích, zpívali, šeptali do noci a šeptali ráno, chystali společnou snídani. Za dva dny jsme toho prožili opravdu mnoho :).