Fotogalerie ZŠ

Den dětí

Den dětí oslavili třeťáci. čtvrťáci a páťáci turnajem v přehazované a netradičními sportovními disciplínami na dvoře sokolovny.

Jarní zahradní slavnost

Učíme se venku

S druháky a třeťáky jsme poznávali a pozorovali stromy, hráli divadlo, jak roste strom. V matematice jsme hledali tělesa v přírodě a vytvářeli hodiny. S prvňáčky jsme  v hudební výchově poslouchali zvuky ptáků, zpívali venku a zkoušeli houslové klíče a písničkové hádanky.

Spaní ve škole (1. roč.)

Abychom před školou v přírodě natrénovali spaní bez rodičů, vyzkoušeli jsme si přespávačku ve škole. Sešli jsme se v pátek večer, zahráli jsme si společně různé hry, připravili jsme si večeři s vlastnoručně vypěstovanou řeřichou, absolvovali jsme strašidelnou stezku odvahy a před usnutím jsme si pustili film. Ráno jsme posnídali z domu přinesené dobroty, a pak už si nás vyzvedávali rodiče. Spaní ve škole se všem moc líbilo, všechny děti zvládly noc skvěle a bez slziček, takže jsou na školu v přírodě určitě dobře připraveni:). 

Dramatický kroužek spí ve škole

Pro náš nově natáčený film jsme potřebovali scény ve tmě, nezbývalo tedy nic jiného, než přespat ve škole. Mimo "filmařiny" jsme si užili i spoustu další zábavy.

Návštěva paní zubařky (1. roč.)

V rámci tématu o zdravé výživě a zdravém životním stylu nás navštívila paní zubařka, která dětem ukázala, jak si správně čistit zuby a společně jsme probrali, co zubům škodí a co naopak prospívá. 

Programování Bee-botů (1. roč.)

V dnešní době už se bez moderních technologií děti neobejdou, takže se učíme programovat už od 1. třídy. Zatím pomocí včeliček Bee-botů. 

Vynášení Moreny

21. března jsme se rozloučili se zimou a vynesli Morenu.

Turnaj v přehazované

Ve čtvrtek 9. března uspořádala naše škola turnaj v přehazované, na který byly pozvány týmy ze ZŠ Tvarožná, ZŠ Blažovice a ZŠ Sivice. Všichni sportovci hráli s nadšením a zápasy byly vyrovnané a napínavé, ale nakonec si první místo vysloužili Podoláci. Už teď se těšíme na příští turnaje!

Soutěž Karlovarský skřivánek - krajské kolo

První pomoc s Českým červeným křížem (3.-5.roč.)

Preventivní program Vzpoura úrazům (1. - 5. roč.)

Lipka - zvířata v zimě (1. roč.)

S prvňáčky jsme začátkem ledna navštívili ekologické centrum Lipka, kde jsme se dozvěděli, jak tráví zimu různá zvířata a čím se živí, naučili jsme se poznávat stopy zvířat a udělali jsme si odlitek stopy lišky. Děti program moc bavil, do aktivit se všichni zapojovali a naučili se spoustu nového. 

Jak se chovat k psům (1. roč.)

Děti pejsky milují a láká je si na potkání psy hladit. V pondělí 9. ledna se nám do třídy přišla představit psí slečna, na které jsme si názorně ukázali, jak se k cizím pejskům bezpečně chovat. Děti si také vyzkoušely dávat pejskovi různé povely a dozvěděly se, co obnáší chov psa. 

Tělocvik na sněhu

2. a 3. ročník v muzeu a na adventních trzích

Před Vánocemi navštívili druháci a třeťáci Moravské zemské muzeum, kde jsme si povídali o tom, co dělají různí živočichové v zimě. Při té příležitosti jsme se pokochali adventním Brnem. 

Tělocvik venku (1. roč.)

Byla by škoda nevyužít hromady nového sněhu, takže jsme se s prvňáčky místo cvičení v tělocvičně v pátek provětrali venku. Psali jsme do sněhu, házeli do dálky, koulovali se a stavěli sněhuláky. 

Hvězdárna Brno (1. + 2. roč.)

V pátek 2. prosince navštívili prvňáci a druháci brněnské planetárium. Tam se dozvěděli, co můžou v těchto dnech spatřit na noční obloze, učili se hledat souhvězdí a nakonec zhlédli pohádku 3-2-1 START! 

Svatomartinský průvod a představení dramatického kroužku

NEPZ a Oko tygra (3.,4.,5. roč.)

Již tradiční návštěva organizace NEPZ, která svým projektem Oko Země monitoruje pomocí fotopastí  ohrožené druhy živočichů na planetě. Tentokrát se třeťáci, čtvrťáci a páťáci dozvěděli o životě tygrů.

Brno a brněnské podzemí (5. roč.)

Správný školák by měl dobře znát své krajské město, proto se páťáci vydali na poznávací výlet do Brna, seznámili se s brněnskými pověstmi a navštívili také podzemí pod Zelným trhem. 

Dýňování

K říjnu patří již tradiční podzimní slavnost spojená s dlabáním dýní. I letos byla účast hojná, upečená jablíčka výborná, podzimní výzdoba vyrobená dětmi krásná a vydlabané dýně velmi nápadité. No posuďte sami!

Výlet do okolí Podolí (1. roč. + předškoláci)

V pátek 7. října jsme využili krásného počasí a vydali se na výlet do okolí Podolí. Poznávali jsme stromy, z listů jsme dělali frotáž, malovali jsme barvami podzimu, seznámili jsme se s pověstmi u smírčích kamenů, stavěli stavby z přírodnin a nakonec třídili ovoce a zeleninu. Výlet jsme si skvěle užili:). 

Trénujeme jemnou motoriku (1. roč.)

Než začneme psát písmenka, je potřeba uvolňovat prsty a trénovat jemnou motoriku. Práci na stanovištích si prvňáčci užívají. 

Výlet za pověstmi Brna (2. + 3. ročník)

Výlet do okolí obce (2. + 3. ročník)

Zahájení školního roku

1. září jsme na školním dvoře přivítali 21 nových prvňáčků. Paní ředitelka je slavnostně pasovala na školáky a starší žáci jim zazpívali písničku. Poté se prvňáci poprvé posadili do lavic ve své třídě, kde budou trávit celý školní rok. Přejeme jim, ať se jim v podolské škole líbí a ať jejich školní docházku provází radost z poznání a objevování. 
Za fotky děkujeme panu Slivkovi. 

Rozloučení s páťáky

Poslední školní den jsme se rozloučili s žáky páté třídy, kteří se po prázdninách rozejdou do jiných škol v okolí. Páťáci na rozloučenou otextovali a přezpívali známou píseň Né, pětku né a své vystoupení předvedli jak ve škole, tak při rozlučce na Obecním úřadě. Přejeme jim, ať se jim na druhém stupni líbí! 

Ohlédnutí za školním rokem 2021/2022