Fotogalerie ZŠ

Halloween

Poslední den před podzimními prázdninami mohly děti přijít do školy v halloweenském převleku. 

Páťáci učí spolužáky tělocvik

Nejvíc se děti naučí od sebe navzájem. Máme ve třídě hodně sportovců, kteří během podzimu seznamují spolužáky se svým oblíbeným sportem. Zatím jsme absolvovali trénink fotbalu a florbalu, další sporty budou následovat.  

Jak se žilo před 100 lety (2. ročník)

V říjnu jsme s druháky v prvouce zjišťovali, jak se žilo před 100 lety. Ve třídě jsme měli sbírku starých předmětů, které si děti donesly. Téma historie jsme nakonec zakončili v Technickém muzeu v Brně ve staré uličce.

Výlet do okolí Podolí (2. + 3. ročník)

V pondělí 27. září jsme sice v menším počtu, ale o to s větším zápalem, vyrazili prozkoumávat krajinu v okolí Podolí. Poznávali jsme topografické značky, orientovali se v krajině a připomněli si, co se děje na podzim s přírodou.

Dopravní hřiště (5. ročník)

27. 9. navštívili páťáci v rámci dopravní výchovy dopravní hřiště v Řečkovicích. Tam si vyzkoušeli nejen jízdu zručnosti na kolech, ale hlavně se učili jezdit podle dopravních předpisů. 

Výstava Óó, indiáni (2. ročník)

24. 9. vyrazili druháci na novou interaktivní výstavu v muzeu Anthropos s názvem Óó, indiáni. Protože je naše třída letos tak trochu indiánská, zajímalo nás, kdo vlastně indiáni jsou, kde žili, jaká zvířata a rostliny je obklopovaly, jak se zdobili, jaké výrobky si vytvářeli. Během programu na výstavě jsme se vše dozvěděli, dokonce jsme si zahráli na hudební nástroje a zabydleli se v iglú.

Jeskyně Pekárna (4. + 5. ročník)

24. 9. se čtvrťáci a páťáci vydali prozkoumat jeskyni Pekárnu a Mariánské údolí. Po cestě se učili určovat světové strany, luštili zašifrovanou zprávu, dozvěděli se, kam teče voda z Říčky, a vyrobili si pravěké zbraně. Jak se jim dařilo, můžete posoudit sami:

Preventivní program (5. ročník)

7. a 13. září jsme v 5. třídě měli program na posílení klimatu třídy. Program nám připravily pracovnice z centra CRSP. 

První školní den

1. 9. 2021 jsme v naší škole přivítali nové prvňáčky. Ať se jim u nás líbí!