Fotogalerie ZŠ

Den her (2. roč.)

V den vysvědčení jsme si ve druhé třídě uspořádali turnaj v deskových hrách. 

Recitační soutěž - školní kolo

Ve středu 31. 1. proběhlo školní kolo recitační soutěže. Nejlepší recitátory naší školy ve třech kategoriích můžete vidět na fotkách. 

Bruslení (1. + 2. roč.)

V úterý 16. 1. se prvňáčci a druháčci vydali bruslit do líšeňského Saleska. Celé kluziště měli jen pro sebe, počasí jim přálo a během hodiny se krásně rozjezdili i ti, co stáli na bruslích poprvé. No posuďte sami, jak jim to šlo: 

Adventní Brno (4. třída)

Předvánoční vystoupení

V předvánočním čase se děti pěveckého kroužku a dramatického kroužku vydaly předvést svá vystoupení do mateřské školy a do domova s pečovatelskou službou. Obě představení se dětem velmi povedla a potěšila malé i velké publikum.

Muzeum Šlapanice (1. a 2. třída)

V předvánočním čase se druháci i prvňáci vydali do šlapanického muzea na program o zapomenutých adventních tradicích. Dozvěděli se např. o Klapačce, Luckách nebo Ambrožovi, vyrobili si vlastní masku a návštěvu Šlapanic zakončili mlsáním v cukrárně. 

Česko zpívá koledy

Bobování aneb tělocvik na sněhu

Jarmark a rozsvěcení vánočního stromu

3. prosince školáci společně s předškoláky slavnostně rozsvítili vánoční strom v Podolí. Při příležitosti první adventní neděle proběhl také jarmark vánočních výrobků v základní škole. 

Halloween

31. října se nám ve škole vyrojila spousta strašidelných masek. 

Přehazovaná

Ve středu 25. října se výběr našich sportovců vydal na turnaj v přehazované do Bílovic nad Svitavou. Zápasy byly vyrovnané, ale konkurence byla tentokrát silnější, takže jsme skončili na sice posledním, ale ještě medailovém třetím místě. 

Dýňování

V pátek 20. října se všichni příznivci dlabání dýní sešli v zahradě u DPS. Zahrada byla nádherně vyzdobená díky pečlivým přípravám dětí MŠ i ZŠ a k dispozici bylo výborné občerstvení v podobě nejrůznějších dobrot (tímto děkujeme všem pekařům/pekařkám). Počasí nám přálo, takže vyřezávání a dlabání dýní bylo letos ještě příjemnější než obvykle. A jak to dětem a jejich rodičům šlo, se můžete podívat na fotkách. 

Želešická růže

V pátek 6. října se několik podolských sportovců vydalo do Želešic reprezentovat naši školu ve vytrvalostním běhu. Na medaile sice nikdo z dětí nedosáhl, ale za své výkony v početné konkurenci se rozhodně nemuseli stydět.

Adaptační program (2. roč.)

Výlet prvňáčků s předškoláky

Adaptační a stmelovací program (4. a 5. roč.)

Dva intenzivní dny, kdy děti společně prožily různé stmelovací hry, seberozvojové a sebepoznávací aktivity, pracovaly ve dvojicích, ve skupinách, každá třída samostatně, ale také oba kolektivy dohromady. Počítali jsme každý kilometr, okoukli všechny houby a pavouky, chytali kobylky, seznamovali se s historií, přírodou a krajinou míst, kde žijeme. Chystali jsme společnou večeři, tančili ve spacácích, zpívali, šeptali do noci a šeptali ráno, chystali společnou snídani. Za dva dny jsme toho prožili opravdu mnoho :).

Výtvarka venku (2. roč.)

Zkoušíme malovat vlastními těly. Poznáte, jaké obrázky a jaká písmena děti vytvořily?

Slavnostní ukončení školního roku

Poslední týden ve 2. a 3. třídě

Poslední týden v 1. třídě

Škola v přírodě

Výlet do Prahy (5. roč.)

Na lovu bezobratlých vodních živočichů

V rámci přírodovědy a prvouky jsme se třeťáky a čtvrťáky vyrazily prozkoumat život a živočichy v okolí vody a ve vodě. Všechny úlovky jsme chvíli pozorovali, určili je, a pak zase vypustili na svobodu.

Den dětí

Den dětí oslavili třeťáci. čtvrťáci a páťáci turnajem v přehazované a netradičními sportovními disciplínami na dvoře sokolovny.