Plán práce pro týden od 23.5. - 27.5.

Do žákovské knížky dětem napíšu, kolik by měly zaplatit za fotky. Omlouvám se předem za případné chyby. Bylo to náročné s různými variantami focení. V případě mého omylu se mi ozvěte a upravíme :-).

Děkuji všem, kteří nás přišli podpořit na Jarní slavnost. Snad jste si odpoledne užili.

Děkuji za vzornou přípravu na plavání a nechávám tady info k dalšímu plavání. Žáci mají mít s sebou: tašku na obuv, tašku s plavkami, koupací čepicí, ručníkem, mýdlem, kapesníkem, hřebenem. Prosím, aby všechny cennosti zůstaly doma a děvčata s dlouhými vlasy je měly zapletené. V termínech 3.6.,17.6. a 24.6. návrat asi 11:30, v termínech 1.6. a 22.6. návrat asi 13:45.

Děti, které ze zdravotních důvodů nebudou plavat, zůstávají ve škole s asistentkami. Žádám, aby nám byly tyto děti nahlášeny den před plaváním.

Škola v přírodě proběhne v termínu 6.- 10.6. Budeme ubytovaní v chatě Mečová v Horní Bečvě. Prosím o dodání formulářů a doplatku 1000,-Kč v termínu 25. - 27.5.,

český jazyk

Budeme opakovat učivo a probírat určování slovních druhů. Diktát najdete na str. 123.

matematika

Budeme opakovat veškeré učivo, řešit jednotky času.

prvouka

I nadále se budeme věnovat živočichům.

angličtina

Tyto třídní stránky slouží jako souhrn pro rodiče, přesto by hlavním zdrojem informací ze školy měli být žáci samotní. Své úkoly si zapisují, informace o mimořádných akcích mají v žákovské knížce a v případě nepřítomnosti kontaktují kamarády a doptají se, co je potřeba dodělat, dokáží rodičům sdělit, co ve škole probíráme, co si mají do školy přinést apod. Do školy totiž chodí děti, ne jejich rodiče. Děti se tak učí zodpovědnosti za své povinnosti, naslouchání a komunikaci.

Fotografie z pečení muffinů jako součást čtení textu Dortouni útočí.