Týden od 23. do 27. května

Tento týden se zaměříme na psaní vlastních jmen.

Matematika

V matematice si připomeneme aritmetický průměr a budeme převádět jednotky času a délky.

Vlastivěda

V dějepise si konečně napíšeme slibované opakování na 2. světovou válku a budeme si povídat o nástupu komunismu.

V zeměpise probereme podnebí a faunu a flóru v Evropě. Protože test na světadíly a oceány nedopadl moc dobře, zájemci si budou moci napsat test opravný.

Informatika

Minulý týden jsme kvůli focení o informatiku přišli. Až tento týden tedy budeme ověřovat, kterým zprávám na internetu můžeme věřit, a seznámíme se s pojmem hoax.

Přírodověda, Anglický jazyk

Tento týden nebude přírodověda ani angličtina.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Ve dnech 25. - 27. května budu vybírat:

• doplatek 1.000,- Kč na školu v přírodě
  • posudek o zdravotní způsobilosti
  • list účastníka
  • fotokopii kartičky zdravotní pojišťovny
  • prohlášení zákonných zástupců o bezinfekčnosti s datem odjezdu

Všechny potřebné dokumenty najdete zde

EKOOLYMPIÁDA

Vybraní žáci z naší třídy jedou v úterý reprezentovat naši školu do Újezdu u Brna na ekologickou olympiádu. Informace mají nalepeny v ŽK. Přejeme jim úspěch:)!

CELOSTÁTNÍ TESTOVÁNÍ 5. TŘÍD

Naše třída byla Českou školní inspekcí vybrána k celostátnímu srovnávacímu testování žáků 5. tříd. Během následujících dvou týdnů nás čekají tři testy: z ČJ, z M a z dovedností usnadňujících učení. Testy jsou pro děti povinné a budou je muset doplnit i ti, kteří zrovna budou chybět. Tento týden si v pondělí napíšeme test z českého jazyka a ve středu z matematiky. Poslední test si necháme na následující týden.

PLAVÁNÍ

Tento týden plavat nejedeme, protože druháci jsou na škole v přírodě, tak aby o plavání nepřišli. V následujícím týdnu pojedeme plavat dvakrát: ve středu 1. 6. a v pátek 3. 6.

UPOZORNĚNÍ

Dále upozorňuji rodiče, že informace zde na stránkách o učivu, písemkách, změnách v rozvrhu apod. jsou pouze obecné. Přesné informace od nás získávají žáci vždy ve škole a je jejich povinnost si je zapamatovat, zapsat či vlepit do žákovské knížky. Snažíme se je tím vést k samostatnosti a zodpovědnosti za jejich školní povinnosti. Neočekávejte tedy prosím, že vše podstatné najdete zde, a ohledně plánovaných akcí a změn v rozvrhu komunikujte především s dětmi.