26.9. - 30.9.

Ředitelka školy oznamuje rodičům, že došlo k technické závadě stravovacího systému.Předpokládaný termín vyřešení je ve středu 5. 10. 2022.Do středy 5. 10., prosím, NEPOSÍLEJTE STRAVNÉ a obědy ODHLAŠUJTE POUZE TELEFONICKY na tel. č. 544 247 612
Děkuji za pochopení.
 Mgr. Jana Pytelová, ředitelka školy

Za příznivého počasí jdeme v pátek na přírodovědnou vycházku do okolí. Vyrazíme ráno kolem 8hod od školy a půjdeme směrem Mariánské údolí. Cestou nás čeká čtení z mapy, práce s buzolou, určování světových stran,... Návrat bude mezi 12 a 12:30 k jídelně. Proto prosím, abyste pokud možno nevyzvedávali dítě u jídelny, ale buď až z družiny nejdříve 13:30 nebo kdo je zvyklý, může jít po obědě domů sám. Abychom předešli tomu, že budete před jídelnou dlouho čekat. Přesný čas návratu nedokáži určit.

S sebou menší batoh se svačinou, pitím, pláštěnkou a psací potřeby (nemusíte balit celé pouzdro, stačí tužka a pero). Na sebe sportovní oblečení podle počasí a dobré pevné boty.

ČJ - dále procvičujte abecedu a řazení slov podle abecedy. Vyjmenovat už ji umí všichni, bude dobré vypilovat rychlejší tempo, ať nám práce s abecedou skvěle jde.

ČTENÍ - v pondělí očekávejte další čtenářský úkol, splnění toho prvního moc chválím. Kromě toho dále čtěte s dětmi knížky a časopisy, i letos vyhlašujeme čtenářskou soutěž. Těším se na zápisy a povídání o knížkách.

M - začali jsme nové prostředí - zvířátka dědy Lesoně (příprava na rovnice v 6. třídě). V učebnici tento týden zvládneme strany 14,15,16.

Prv - v úterý nás čeká povídání a promítání na téma sv. Václav.

AJ - už zvládáme pozdravit a nově se zeptat na jméno a na tuto otázku i odpovědět.

HV - poslechli a zazpívali jsme si ve třídě hymnu (a vím, že někteří i doma při čtenářských úkolech) a prozkoumali jsme na mapě, odkud pochází lidové písně, které právě zpíváme. Příště na nás čekají rytmické nástroje k doprovodu nové písničky.

TV - jelikož jsme jako škola přihlášení do Sazka olympijského víceboje, v pondělí začneme první disciplínou a to je člunkový běh. Na konci roku odesíláme výsledky všech asi osmi disciplín do Sazky a děti dostanou diplom se svými výsledky a s návrhem sportů, které jsou pro ně vhodné.