Týden od 30.1. do 3.2.

První pololetí je za námi. Děti skvěle pracovaly a jejich snaha o co nejlepší výsledky byla obrovská. Tomu odpovídá i jejich hodnocení na vysvědčení. Přestože vím, že 2.pololetí bude náročnější, věřím, že jím projdeme stejně dobře.

V úterý 31.1. je výuka dle rozvrhu, jen si společně rozdáme vysvědčení. Prosím, aby si děti na vysvědčení přinesly složku. Po víkendu potřebujeme vysvědčení opět vrátit.

Připomínám, že v pátek 3.2. jsou pololetní prázdniny.

český jazyk

Budeme procvičovat psaní i/y v koncovkách podstatných jmen. Opakovat veškeré učivo.

matematika

Rozdáme si nové učebnice a budeme rozšiřovat své znalosti na čísla i větší než milion. Prosím o neustálé procvičování písemného sčítání, odčítání, násobení a dělení.

přírodověda

Celý zbytek ledna a i v únoru se budeme věnovat tématu Člověk.

vlastivěda

Vyzkoušíme si, jak se žilo jednotlivým vrstvám obyvatel v době vlády Karla IV.

Jiné informace:

Od února začneme jezdit na plavecký výcvik, který je pro žáky povinný. Plavat budeme v termínech: 7.2.,13.2,14.2.,21.2.,28.2 a 30.5. Prosím, zkuste, než začneme jezdit, vyřešit ekzémy, bradavice a případně koupit nové plavky a plaveckou čepici.

Od 7.2. začínáme jezdit na plavání. Je třeba, aby děti měly s sebou: igelitová taška na obuv, igelitová taška k bazénu, plavky, plavecká čepice, ručník, mýdlo, kapesník, hřeben. Prosím, aby děvčata měla sundané náušnice a zapletené vlasy.

Na fotografiích můžete vidět naše procvičování v českém jazyce za pomoci programovatelných Bee-botů a praktické získávání zkušeností s první pomocí.