Ovoce a mléko do škol

05.11.2012

Naše škola se účastní projektu ovoce a mléko do škol. Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol, které do projektu přihlásí škola prostřednictvím žadatele schváleného Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF). Ovoce a mléčné výrobky dostávají děti této skupiny zcela zdarma.

Podpora je poskytována na tyto produkty:

• čerstvé ovoce a zeleninu, popř. balené čerstvé ovoce a zeleninu, pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla
  • balené ovocné a zeleninové šťávy, pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla.
  • mléko a mléčné výrobky.

Podíl balených ovocných a zeleninových šťáv může činit nejvýše 25 % celkového počtu produktů dodávaných do každé školy, s níž má dodavatel uzavřenou smlouvu o dodávání produktů v průběhu příslušného školního roku.

Naše škola se v tomto školním roce zapojila do projektu Ovoce a mléko do škol s firmou OVOCENTRUM VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ. Tato firma nám ovoce, zeleninu a mléčné výrobky přiváží jedenkrát za 14 dní. Pokud děti dostanou ovoce či zeleninu zabalenou v krabičce, na tácku či v sáčku, na etiketě bude vždy uvedeno datum balení. Jsme rádi, že i naše škola může podpořit tento úspěšný projekt.